Dreamworld Gaming

Новости:

 • Забава; Помош; Дружба - придружете се на нашиот
  Discord сервер
 • Наш официјален Website: DreamWorld Website
 • Бидете и вие дел од големата DreamWorld заедница!

Hristijan Jovanof

scarlxrd · 311

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен scarlxrd

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 526
  • Репутација: 17
 • I been keepin real I been doin what I feel
на: јули 21, 2018, 10:42:07 pm
Здраво на сите јас сум Hristijan Jovanof со ф. Играм 3 год на овај сервер. Враќам поп на сите шо ке ми дадат пишете ком кој ми даде ком му враќам одма.Отсутен αjαy ɢнαle

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 823
  • Репутација: 9
 • Сув ко барут
Одговори #1 на: јули 22, 2018, 01:43:30 am
zzОтсутен John Donnovan

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 535
  • Репутација: 21
 • retired gamemaster
Одговори #2 на: јули 22, 2018, 01:45:02 am
Хелоу

"I promise to treat you as good as my leather and ride you as much as my Harley."

Brian Chambers- TBE
John Donnovan- retired gamemasterОтсутен Филип Турбо

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 1662
  • Репутација: 23
 • OPEL POWER!
Одговори #3 на: јули 22, 2018, 11:50:38 am
zОтсутен Zillber_Beko

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 107
  • Репутација: 0
 • Frli pod zad sebe da najdes pred sebe..!!
Одговори #4 на: јули 22, 2018, 04:17:10 pm
Vrati pop
Отсутен scarlxrd

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 526
  • Репутација: 17
 • I been keepin real I been doin what I feel
Одговори #5 на: јули 22, 2018, 09:46:51 pmОтсутен Sean MacCarthy

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 1547
  • Репутација: 12
Одговори #6 на: јули 22, 2018, 11:25:48 pm
зз имаш поп врати @Hristijan_JovanofОтсутен scarlxrd

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 526
  • Репутација: 17
 • I been keepin real I been doin what I feel
Одговори #7 на: јули 23, 2018, 06:44:57 pmОтсутен Mattheus Finner'

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 1961
  • Репутација: 111
Одговори #8 на: јули 23, 2018, 07:32:58 pm
Hristijan Jovanof за лидер! Со F.
врати популарност.2015-2018


Отсутен mar43lo

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 960
  • Репутација: 30
 • ne igram
Одговори #9 на: јули 24, 2018, 12:52:47 am
dada znam te kude sto se spie ig ides na stranu pucas me ss sniper dovagjam ti /b EE hit si mi ig vikam ti aa ok rpaj
pojde da si ides /b EE ne si mi hit :-X
i posle se pravis nekoja legenda :'(

GIANNI NICCHI = NEGREDO MONRYNO


Отсутен scarlxrd

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 526
  • Репутација: 17
 • I been keepin real I been doin what I feel
Одговори #10 на: јули 24, 2018, 09:27:36 am
dada znam te kude sto se spie ig ides na stranu pucas me ss sniper dovagjam ti /b EE hit si mi ig vikam ti aa ok rpaj
pojde da si ides /b EE ne si mi hit :-X
i posle se pravis nekoja legenda :'(
да не згреши тема ? не те знам иг а иначе рпам лспд, и тоа никогаш го неам направено за џабе не се брукај, ако ми дадеш доказ имаш од мене 4.5м шо ги иам на кредитна.Отсутен mar43lo

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 960
  • Репутација: 30
 • ne igram
Одговори #11 на: јули 24, 2018, 09:50:18 am
Pisi mi PM da mi pratis 4.5m da se dogovorimo

GIANNI NICCHI = NEGREDO MONRYNO


Отсутен scarlxrd

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 526
  • Репутација: 17
 • I been keepin real I been doin what I feel
Одговори #12 на: јули 24, 2018, 03:36:49 pm
Pisi mi PM da mi pratis 4.5m da se dogovorimo
cc togas eden cesar mi bese hit i mos pogreska sum te dmnal lol.Отсутен mar43lo

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 960
  • Репутација: 30
 • ne igram
Одговори #13 на: јули 24, 2018, 04:02:10 pm
Pisi mi PM da mi pratis 4.5m da se dogovorimo
cc togas eden cesar mi bese hit i mos pogreska sum te dmnal lol.
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
kolko se samo brukas vikas mi mene hit si mi posle ee ne si mi
odi ig /transfer 4.5 ajde ::)

GIANNI NICCHI = NEGREDO MONRYNO


Отсутен Atentator

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 352
  • Репутација: 10
 • borring to be normal
Одговори #14 на: јули 24, 2018, 04:58:00 pm

Mark Carrey 2013 - 2018
end.