John ,,Marley'' Wayne

Luciano Leggio · 160

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Luciano Leggio

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 20
  • Репутација: 0
на: јули 19, 2018, 10:18:27 pm
Здраво на сите, стар играч сум вратен за рп али е многу слабо, сакам да рпам банда,мафија нешто имам многу јаки замисли инаку John_Marley-лидер на повеќе места и после глобал сум ГМ -John_Wayne затоа што ми го зедоја ник. Не рпам многу на форум повеќе сум ингејм.
« Последно менување: јули 19, 2018, 10:20:36 pm JohnWayneMarley »Отсутен mar43lo

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 965
  • Репутација: 30
 • ne igram
Одговори #1 на: јули 20, 2018, 12:01:45 pm
zz

GIANNI NICCHI = NEGREDO MONRYNO


Отсутен Ryan Garcia

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 318
  • Репутација: 2
 • No GM No DW
Одговори #2 на: јули 30, 2018, 04:09:19 pm
pozОтсутен [Staff] Joel Bergman

 • Leader Manager
 • *
  • Пораки: 1718
  • Репутација: 9
 • ex.Earl Stevenson
Одговори #3 на: септември 19, 2018, 01:13:33 am
Стара тема.

Катанче.