Автор Тема: Рекетирање на гун шоп?  (Прочитано 106 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Metro Be Boomin

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 406
 • Репутација: 17
 • Young Metro
Рекетирање на гун шоп?
« на: јули 14, 2018, 12:52:40 pm »
Колку е ова паметно, да се рекетира/*плљачка* ган шоп?
https://imgur.com/a/DTkes5Q

отворена дискусија, неам никаков став само ме интересира поголем број мислења


Los Santos Police Department, Jay Michaelson: http://dw-game.info/forum/index.php?topic=14663.0


ДИЛЕР НА ПОПУЛАРНОСТ

Отсутен [Staff] Salvatore Balzaretti 卍

 • Server Helper
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 196
 • Репутација: 2
 • 14 / 88
Одг: Рекетирање на гун шоп?
« Одговори #1 на: јули 14, 2018, 01:32:57 pm »
Чисто НОНРП

Вака се прај тоа https://youtu.be/Txb31Z2kRbA


Slavic Pride World Wide

Отсутен ќелвин учичачи

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 17
 • Репутација: 1
 • ако ви се свиѓаат дечките од потпис ПМ
Одг: Рекетирање на гун шоп?
« Одговори #2 на: јули 14, 2018, 01:35:14 pm »
Крадат РП од флоренциа 13 
« Последно менување: јули 14, 2018, 01:40:59 pm Учхиха со две Х »

Called DW Dizz_Nicca

Called DW Carllo_Firenzo

Отсутен fuego

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 53
 • Репутација: 2
 • look at me
Одг: Рекетирање на гун шоп?
« Одговори #3 на: јули 14, 2018, 01:35:38 pm »
za ovoa non rp treba da se baniraat be.

DAJTE POPULARNOST
Coci & PMK
Donnie Nesti & Peter Clemenza

Отсутен Mogli_Escobar

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 194
 • Репутација: 1
Одг: Рекетирање на гун шоп?
« Одговори #4 на: јули 14, 2018, 01:37:47 pm »
za ovoa non rp treba da se baniraat be.

DAJTE POPULARNOST

Ban nikogas unban!

Отсутен Frank Abbandando

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 620
 • Репутација: 9
 • Пензија
Одг: Рекетирање на гун шоп?
« Одговори #5 на: јули 14, 2018, 02:22:41 pm »
Чисто НОНРП

Вака се прај тоа https://youtu.be/Txb31Z2kRbA
https://youtu.be/bmYWc6ReJbc
Вака ја мислам е поправилно.

Лошо рп...
Вратете поп.
« Последно менување: јули 14, 2018, 02:26:11 pm Frank Abbandando »
Official website: http://ldp.org.sa

Отсутен CCornell

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 312
 • Репутација: 1
 • Гази ги ти за да не те газат они!
Одг: Рекетирање на гун шоп?
« Одговори #6 на: јули 14, 2018, 02:29:33 pm »
Значи момак сега е 2018 се е можно како бандити што возат хунтлер фулл туне и султан фулл туне што ги добиле од наследство.Ако имаат такви коли што е пљачка на гун шоп нишо,влези земи излези без проблем.

Шала е ова горе,да не помислите нешо..

LEGENDS NEVER DIE

Отсутен Mattheus Finner

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1643
 • Репутација: 73
Одг: Рекетирање на гун шоп?
« Одговори #7 на: јули 15, 2018, 12:47:22 am »
Чисто НОНРП, вратете популарност.

Отсутен Arkantos

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 113
 • Репутација: 0
 • laughing my ass off
Одг: Рекетирање на гун шоп?
« Одговори #8 на: јули 15, 2018, 01:39:29 am »
ристо не се нервирај, отклучен е.  ;)
in a sea of people, my eyes will always search for you.

Отсутен 𝓟𝓼𝔂𝓬𝓱𝓸

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 301
 • Репутација: 20
 • 𝕾𝖙𝖔𝖏𝖆𝖓𝖔𝖛
Одг: Рекетирање на гун шоп?
« Одговори #9 на: јули 15, 2018, 02:24:19 am »
aх ах..

Отсутен ♣Gianni Nicchi♣

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 736
 • Репутација: 28
 • I hope we see the light before it's ruined.
Одг: Рекетирање на гун шоп?
« Одговори #10 на: јули 15, 2018, 11:16:22 am »
Чисто НОНРП, вратете популарност.