Јануари 23, 2020, 12:51:17 am

Автор Тема: ДОНИРАЊЕ  (Прочитано 10778 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Makedonce_

 • Developer
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 735
 • Популарност: +130/-6
 • Ilievski
ДОНИРАЊЕ
« на: Април 22, 2018, 02:32:11 am »


Доколку сте заинтересирани да донирате може да погледнете во овој дел што е потребно да донирате,како би имало донации ние ке ви дадеме неколку предности во игра.

Каде да донирате и да не известите дека сте донирале

Уплатница за донирање:Откако ке донирате потребно е да сликате уплатница која ви ја дадат во банка/пошта а потоа како би знаеле дека сте донирале потребно е да не информирате преку маил за да ви дадеме предност
Mail: dwdonate@gmail.com
Испратете ни маил со информации


Име на уплатувач:
На кој акаунт треба да се дадат поени:
Слика од уплатница:

предностите ги добивате откако ке ни испратите маил со горе наведена содржина и донацијата ке стигне на наша сметка.
Предности кој ги добивате откако ке донирате:

»»» Донатор Поени
за 100 денари добивате 100 поени...итн
во зависност од големина на вашата донација добивате и поени.
поени може да ги потрошите ингаме со команда /donatorpanel
Промена на Име_Презиме кошта 500денари. Доколку сакате да го смените никот мора да го имате регистирано како ваш 1/3 левел или пак воопшто да не постои.
Возила од Администратор кошта 300денари, може да добиете постари модели од возила во залиха немаме Султани, Турисма, Буррито, Сандкинг, Инфернус, Елеги и други коли кои се ценат за поубави
Бизниси коштаат 1000денари на локација ЛС тип на бизнис е каков вие изберете исто и локација.


ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОЧИТАЈ!!!
-Донација е доброволна и безусловна помош во пари,
-Донациите ги покриваат трошоците за серверот и веб хостот, и тие овозможуваат серверот да продолжи со работа. Доколку сакате да станете донатор мора да се согласувате со следниве услови:
-Доколку немате 18 години потребно е да бидне известен родител/старател
-Серверот ќе работи се додека има финански средства за да ги покријат трошоците за серверот и веб хостот, во спротивно ќе биде исклучен.
-Aдмин има право да ви го избрише/банира акаунтот доколку кршите правила на сервер.
-Немате никаква предност во одност на други играчи со останати правила на сервер
-Донарање е ваша слободна волја и не е задолжителна
-Лични информации за секој кој донира ќе се чуваат во тајност и никогаш нема да биднат злоупотребени од наша страна
-DW има право на бришење на било каков статус толку дојде до компликации
-Со ваша помош, ние сме сигурни дека ќе се задржиме на листата на најдобри СА-МП сервери во Светот!Copyright © DreamWorld Macedonia 2010-2018 - All rights reserved ®
« Последно менување: Мај 27, 2018, 05:28:03 pm Makedonce_ »

Ке ве замолам да ме разберете и вие мене, неможам на сите PM да одговарам..

Отсутен Makedonce_

 • Developer
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 735
 • Популарност: +130/-6
 • Ilievski
Одг: ДОНИРАЊЕ
« Одговори #1 на: Јануари 16, 2019, 11:21:32 pm »


VIP СИСТЕМ


За сите VIP - левели!
Попуст на продукти на фирми. 50%
Попуст на продукти на фабрики. 50%
Поголема заработувачка на работи за 30%


Bronze VIP (100 денари месечно)

-Секој PayDay +4000 плата
+ 40 EXP Секој саат
-Не стигаат сметки за имот
-Користење на VIP скинови во бутик
-Возење на донатор возила
-Означување на мапа со боја /vipbojaon /vipbojaoff
-Гледање листа на лидери /lideri


Silver VIP (200 денари месечно)

-Секој PayDay +8000 плата
+ 70 EXP Секој саат
-Користење на /pm (на 3минути)
-Не стигаат сметки за имот
-Користење на VIP скинови во бутик
-Возење на донатор возила
-Означување на мапа со боја /vipbojaon /vipbojaoff
-Гледање листа на лидери /lideri

-Намалени цени за тунирање на возила на 50%

Gold VIP (300 денари месечно)

-Секој PayDay +10000плата
+ 85 EXP Секој саат
-Користење на /pm (на 2минути)
-Користење на VIP скинови во бутик
-Возење на донатор возила
-Означување на мапа со боја /vipbojaon /vipbojaoff
-Гледање листа на лидери /lideri
-Не стигаат сметки за имот
-Намалени цени за тунирање на возила на 50%
-Користење на донатор пакет во мобилен телефон
-Означен над nickaname со жолта боја "Golden Member"Diamond VIP (500 денари месечно)

-Секој PayDay +17000плата
+100 EXP Секој саат
-Користење на /pm (на 1минута)
-Користење на VIP скинови во бутик
-Возење на донатор возила
-Означување на мапа со боја /vipbojaon /vipbojaoff
-Гледање листа на лидери /lideri
-Гледање листа на Админи /admins
-Не стигаат сметки за имот
-Намалени цени за тунирање на возила на 50%
-Користење на донатор пакет во мобилен телефон
-Означен над nickaname со темно плава боја "Diamond Member"
-Добивате 1.000.000$ со избирање на овој пакет (автоматски)

-Бесплатно едитирање на двор. (останува куќата едитирана и кога ке истече месец, се додека не ја продаде)
-Бесплатно едитирање на мебел во куќа.  (останува мебелот и кога ке истече месец, се додека не ја продаде)
-Бесплатно менување на број во мобилара. ( Golden број, нпр. 075  500 500 )
-Избегнување казни од радари.

Напомена: /pm можат да биднат блокирани од страна на играчи со команда /serverchatoff

Ке ве замолам да ме разберете и вие мене, неможам на сите PM да одговарам..