Мај 26, 2019, 03:00:06 am

Автор Тема: Задолжително прочитај пред да играш  (Прочитано 3275 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Makedonce_

 • Developer
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 686
 • Популарност: +123/-6
 • Ilievski
Задолжително прочитај пред да играш
« на: Април 22, 2018, 02:22:32 am »


» Задолжително прочитај пред да играш


 • Ние не одговараме за пробивање на вашиот акаунт.
 • Не одговараме за исчезнување на ваши пари во игра или било каква друга имовина.
 • Доколку купите имот/пари од играч истиот ке бидне одземен.
 • Доколку сте неактивен одредено време имот ке ви бидне продаден и отстапен на други играчи
 • Донатори немаат никаква предност во наведените работи и кршење правила
 • Доколку сте отсутен повеќе од 1 месец не е прифатливо никакво отсуство и имот ке бидне отстапен на нови играчи
 • Доколку се создаде глобална инфлација со некој статс се прави глобал рестарт на истиот.
 • При регистрација на акаунт внесете валидна ваша емаил адреса бидејќи тој маил е вистински власник на вашиот акаунт и само преку тој емаил може да си го повратите вашиот акаунт при негово губење
 • Заштитете го вашиот акаунт со јака лозинка(користете букви и бројки Не заборавајте лозинка несмее да биде со SPACE)  и не ја кажувајте на никого ниту на администратор доколку некој ви бара пасворд пријавете го на админ.
 • Не го давајте вашиот пасворд на никого ниту на администратор.
 • Не прифаќајте никакви програми кој некој ви ги праќа со цел да имате предност во игра,сето тоа е лага само да ви го пробијат акаунт со keyloger и слично
 • Можат да ви кажат дека постои некој чит да фатите пари,не верувајте и не симнувајте,бидејќи такво нешто не постои.
 • Не верувајте на различни маилови,профили или страни лица кој не се овластени официјално од администратор на наш форум или сајт.
 • Не подржуваме продавање/купување/размена на акаунти
 • Постојат голем број на сервери кој се куќни или пак се хостирани но тоа не е важно некој од тие сервери не ја енкриптираат ваша лозинка кога ке се регистирате вие на таков сервер и ја пишете вашата лозинка тој што има пристап до акаунти кој се регистирани ја знае и вашата лозинка,чести случаи вие ставате иста лозинка како што ви е на DW и ви ја откријат со ваше регистирање на таков сервер,доколку се регистирате на други сервери никогаш не ставајте иста лозинка,вашата лозинка кај нас е 100% сигурна


Copyright © DreamWorld Macedonia 2010-2018 - All rights reserved ®
« Последно менување: Мај 05, 2019, 01:25:34 am Makedonce_ »

Ке ве замолам да ме разберете и вие мене, неможам на сите PM да одговарам..