1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Заинтересирани за помош околу афро?

Discussion in 'RolePlay Дискусија' started by FrankScalice, Oct 20, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. FrankScalice

  FrankScalice Active Member

  Joined:
  Jun 21, 2018
  Messages:
  146
  Likes Received:
  232
  http://www.dw-game.info/forum/index...ake-people-bleed-to-get-what-they-need.53466/

  (Прочитајте се детално доколку сакате да добиете информации околу симулацијата на факцијата се што не е јасно обратете се ПМ)

  *Околу факцијата ↓

  Нашата цел за формирањето на оваа факција е со цел да прикажиме еден модерен сет или група на момци од 17-20 години кои прават разни криминални акции за да стасаат до пари , исто ќе се вметни и користењето на социјалните мрежи (инстаграм , фејсбук) како што е и во денешницава фактички модерна група на гангстери.Сакаме да овозможиме играчите да уживаат во играта заедно со нас и да го поминуваме времето во рп исто и да научат како правилно да рпаат афро-американски карактери.

  *Како да пристапите до нас? ↓
  Најпрво почнувате со симулација на вашиот афро-американски карактер години од (17-20,21) , рпате дека живеете во "Jefferson" или пак во околните населби па дојдени сте за дружба со нашите карактери , така што ги представувате вашите карактери и почнуваме една добра дружба со текот на времето со самото стекнување на доверба во вашиот карактер.Ако има некакви дополнителни прашања можи да ме известите по ПМ.

  *ООЦ информации ↓
  Доколу сакате да почните со симулација заедно со нашата екипа најпрво што треба е да се разбирате колку толку од афро-амеркинаски карактер и како се симулира истиот , доколку немате доволно познавање а имате желба за да рпате заедно со нас може да ми се обратите по ПМ и да ви објаснам што и како треба.Исто така темава ќе биде надополнувана со слики едитирани на PS ( photoshop ) пред да ставите некаква слика мора сликата да ја прегледаме со што ја праќате по ПМ и добивате дозвола за да ја ставите во официјалната тема.
   
Thread Status:
Not open for further replies.
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook