1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Инфо Што мислите ?

Discussion in 'DreamWorld Café' started by Makedonce_, Jan 8, 2022.

 1. Рицк Јохн

  Joined:
  Dec 11, 2020
  Messages:
  46
  Likes Received:
  95
  Е да де, сите РП сервери шо излеват користат 0.3.DL, ни најпаметни не чинел 0.3.DL. Па серверот е цел со бугови, единствени команди без бугови шо останаа се /ме, /до и /б
   
 2. ливенлн_новак

  ливенлн_новак Нов корисник

  Joined:
  Oct 13, 2021
  Messages:
  0
  Likes Received:
  4
  jas sum Kire, a Mence e tetka mi od selo Rostushe pozz fala na podrskata
   
  McGarrett likes this.
 3. Sofia Hamilton

  Faction Leader

  Joined:
  Feb 27, 2021
  Messages:
  50
  Likes Received:
  110
  wanka i wank postoe, mene celo vreme mi go pravat hihihihihihihihihi
   
  Рицк Јохн likes this.
 4. Glory

  Glory Член

  Joined:
  Jan 9, 2022
  Messages:
  9
  Likes Received:
  32
  TI NA KIRE KURE DAMU JADES KOPELE CIGANSKO
  INACE KAKOSI VO SVABIJA DOBROLIJE BRAT POZZ
   
 5. ливенлн_новак

  ливенлн_новак Нов корисник

  Joined:
  Oct 13, 2021
  Messages:
  0
  Likes Received:
  4
  fala na podrskata
   
 6. jamie walker.

  jamie walker. Познат член

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  722
  Likes Received:
  358
 7. jamie walker.

  jamie walker. Познат член

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  722
  Likes Received:
  358
  Овој изгледа некој граџевинац му останале камења и сеа тука нешоо ни продава
   
 8. simon.clements

  simon.clements Strassenbande

  Joined:
  May 30, 2018
  Messages:
  1,578
  Likes Received:
  809
  @McGarrett македонска полиција ние интервентна ќе рпаме со @philltrum#2 а ноеле началник @ливенлн_новак ќе треба да си аплицира
   
 9. ливенлн_новак

  ливенлн_новак Нов корисник

  Joined:
  Oct 13, 2021
  Messages:
  0
  Likes Received:
  4
  bobo aj dosta da ne ti ja iskrsam glavata ej
   
  simon.clements likes this.
 10. John Firenco

  John Firenco Активен член

  Joined:
  Jan 15, 2019
  Messages:
  346
  Likes Received:
  131
  Kako ne cule, a tom senator?
   
 11. McGarrett

  McGarrett Познат член

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  1,176
  Likes Received:
  373
  Nemoj taka pred noelle da zboris ke te banira i tebe i lspd sve ke banira sto mu stoi na patot toj e semokjniot.
   
  simon.clements likes this.
 12. simon.clements

  simon.clements Strassenbande

  Joined:
  May 30, 2018
  Messages:
  1,578
  Likes Received:
  809
  Ќе те изгорам будало америка нема да те спаси
   
 13. Marvin Zecharcing'

  Faction Leader

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  725
  Likes Received:
  250
  Супер идеа за реализирање!
   
 14. ливенлн_новак

  ливенлн_новак Нов корисник

  Joined:
  Oct 13, 2021
  Messages:
  0
  Likes Received:
  4
  <3
   
 15. McGarrett

  McGarrett Познат член

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  1,176
  Likes Received:
  373
  Добро утро добар ден радни народе !
   
 16. McGarrett

  McGarrett Познат член

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  1,176
  Likes Received:
  373
 17. Dr Markam

  Dr Markam Нов корисник

  Joined:
  Dec 4, 2021
  Messages:
  9
  Likes Received:
  11
  Зошто е тргната опција на форум за едитирање и бришење коментари?
   
 18. Cicoo

  Cicoo Член

  Joined:
  Nov 29, 2020
  Messages:
  11
  Likes Received:
  64
  Не за оваа тема од мене, пошто како шо кажа некој, како прво играчите моментални и би рекол скоро 90 посто од администрацијата не знае како функционираа владата во САД а со тоа дека се држиме во симулација на САД Сан Андреас како држава од Америка како и дел други нема Премиер на чело на држава туку Гувернер исто така има 2 партии Републиканска и Демократска, со тоа дека Сенатот го избира Гувернерот на државата, исто така постои Конгрес на САД кој што се дели на дводомен Сенатот и Претставнички дом, сенаторите и претставниците се изборат на директни избори од граѓаните на САД и овоа е многу комплицирано за пример од некое дете од 16,15 години како што и биле лидери на влада, и владата не ги носе законите туку законодавна власт односно Сенатот и Претставничкиот дом каде што мора и двете страни да се согласат да го изгласаат законот за тој да се стапи на сила, не е како кај нас тука за против и пак се гласа, ситуацијата е подруга и не верувам дека некој би го рпал ова како прво треба многу време, труд да се вложи и секако да има да се разбира некој, ја би го рпал искрено да има можности на серверот али како што знаат сите нема, така да нема потреба и од Влада како факција на сервер, а за да се реализира оваа идеја и да се симулира според Американската Влада е многу тешко и играчите нема да сакаат и ќе му биде досадно, ќе нема членови така да пропала идеја, кажав шо кажав најдобро да се тргни влада од сервер и да не прајме големи работи кој што неможат да се изведат.
   
 19. philltrum#2

  philltrum#2 Познат член

  Joined:
  Feb 22, 2021
  Messages:
  106
  Likes Received:
  299
   
 20. Shypcetin

  Shypcetin Познат член

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  472
  Likes Received:
  276


  Da zivee dax j eden edinstven nepovtorliv
   
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook