1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Guest, доколку имаш забелешка во врска со новата тема на форум, коментирај овде.
  Dismiss Notice

nepravilno zatvoren Shaban_Feratoski

Discussion in 'Неправилно казнети' started by shaban4e.tajkun4eto, Jul 31, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. shaban4e.tajkun4eto

  shaban4e.tajkun4eto Active Member

  Joined:
  Apr 29, 2020
  Messages:
  193
  Likes Received:
  28
  Ваш nickname: SHABAN_FERATOSKI
  Од кој админ сте затворени: Swat Joaquin_Phoenix ili Tepleraton_Rastavez
  Причина: Nesovesno vozenje
  Зошто мислете дека треба да бидете извадени: Kako sto moze da se zabelezi vo prilozentoto video swat pocnuva da puka kon mene i ja si zaminuvam od mestoto potoa tie me brkaat bez nikakva pricina me apsat i mi stavaat 60 wanted t.e 120 min vo DH samica za nesovezno vozenje .... vi se molam ova nigde go nema
  Доказ (задолжително):
   
  #1 shaban4e.tajkun4eto, Jul 31, 2020
  Last edited: Jul 31, 2020
 2. Phoenix Joaquin

  Phoenix Joaquin Active Member

  Joined:
  Apr 3, 2020
  Messages:
  233
  Likes Received:
  238
  1. https://imgur.com/HKRyyfy / https://imgur.com/Mzd0CmO - прва ситуација
  2. https://imgur.com/dj2tbXb https://imgur.com/y5Tq4Jx - втора ситуација
  3. Несовесно возење , 25 wanted level
  4. Бегство од Traffic Stop , 35 wanted level
  5. Вкупно ставен wanted - 60
  6.Погледни си го на видеото твоето reckless driving па ќе збориме. https://imgur.com/a/ie0koRD
  7. BFS се повикува кога на Traffic Stop имате запрено возило кое е претходен учесник во неко лесно кривично дело (бегство, тепачка, учесник во сообраќајна незгода итн) и истото возило е пријавено како BOLO.
   
 3. shaban4e.tajkun4eto

  shaban4e.tajkun4eto Active Member

  Joined:
  Apr 29, 2020
  Messages:
  193
  Likes Received:
  28
  prvata situacija jas stvarno ne ja razbiram
  Aj prilozi mi dokazi kaj sto jas ucestvuvam vo nekakva tepacka ili slicno kako sto ti nabrojuvas

  edit:eve ako treba kje pustam celi videa kaj so se glea deka nisto ne praam, tuku ti si u nekoj film vlezen i samo prais frki
   
  #3 shaban4e.tajkun4eto, Jul 31, 2020
  Last edited: Jul 31, 2020
 4. Boshe Casper

  Staff Member

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  596
  Likes Received:
  15
  Нема вадење
  Катанче.
   
Thread Status:
Not open for further replies.
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 9 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!