1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Guest, доколку имаш забелешка во врска со новата тема на форум, коментирај овде.
  Dismiss Notice

[Nepravilno zatvoren]- Ethan Rodrigues

Discussion in 'Неправилно казнети' started by Erthan Rodrigues, Jul 31, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Erthan Rodrigues

  Joined:
  Jun 26, 2020
  Messages:
  40
  Likes Received:
  4
  Ваш nickname: Ethan_Rodrigues
  Од кој админ сте затворени: Sean_Crawford
  Причина: OCC PCOVKA
  Зошто мислете дека треба да бидете извадени: Mislam deka treba da mi se namali kaznata ili da bidam izvaden bidejki sum staven 10 saati za occ pcovka a occ pcovka pisav samo klosar i nisto povekje jas ne smetam deka e toa pcovka nikakva
  Доказ (задолжително): https://imgur.com/Spgz6zj https://imgur.com/Ic5LbLT
   
 2. Herr Peter

  Staff Member

  Joined:
  Apr 7, 2020
  Messages:
  351
  Likes Received:
  25
 3. Erthan Rodrigues

  Joined:
  Jun 26, 2020
  Messages:
  40
  Likes Received:
  4
 4. ✞ Tᴇᴘʟᴇʀᴀᴛᴏɴ Rᴀsᴛᴀᴠᴇᴢ ✞

  Staff Member

  Joined:
  Apr 28, 2018
  Messages:
  4,672
  Likes Received:
  260
  1. http://dw-game.info/forum/index.php?threads/ooc-navreda-ethan-rodrigues.47805/
  2. http://dw-game.info/forum/index.php?threads/dm-ethan-rodrigues.47804/

  Казнет си 6 часа од форум , за другото барај некој да ти ја намали казната.
   
 5. Sean Crawford

  Staff Member

  Joined:
  Aug 13, 2018
  Messages:
  348
  Likes Received:
  13
  https://i.imgur.com/gbVwXk1.png - имаш на сликата колку часа си казнет од моја страна јас немам грешка тука
   
Thread Status:
Not open for further replies.
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 9 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!