1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Guest, доколку имаш забелешка во врска со новата тема на форум, коментирај овде.
  Dismiss Notice

[Nepravilno zatvoren] Dzoni Woker

Discussion in 'Неправилно казнети' started by Dzoni_Woker, Jul 29, 2020.

Tags:
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Dzoni_Woker

  Dzoni_Woker New Member

  Joined:
  Apr 23, 2018
  Messages:
  3
  Likes Received:
  0
  Ваш nickname: Dzoni_Woker
  Од кој админ сте затворени: Herr_Peter
  Причина: Momceto me stava 24h DH za zakana.. Od 2012 igram na dw retko sam videl takva kazna za toa. :)
  Зошто мислете дека треба да бидете извадени: Ne treba da bidam izvaden ne igram vekje poradi X pricini ne samo ovaa... Me mrzi da objasnuvam taka da pozz..
  Доказ (задолжително): https://imgur.com/Wj90Zek
   
 2. Herr Peter

  Staff Member

  Joined:
  Apr 7, 2020
  Messages:
  351
  Likes Received:
  25
  Никој не толерирам а камо ли и тебе, секој ќе си биде казнет според заслужено..
  Претера и со тролл низ цел сервер и со пцовки на /pomos, /report
  казната ќе ти биде намалена барај ме ИГ !!

  Со почит DreamWorld Администрација.
   
Thread Status:
Not open for further replies.
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 9 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!