1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

DreamWorld 2016

Discussion in 'DreamWorld Café' started by viksa, Apr 8, 2021.

 1. viksa

  viksa Net rate, generate.

  Joined:
  May 17, 2018
  Messages:
  0
  Likes Received:
  8
  Има ли некој ОГ од златното време. Ми текна рандом на ДВ викам да поминам да видам што има.

  Simon Jones од времето тука.
   
 2. accardo

  accardo Well-Known Member

  Joined:
  Jan 15, 2019
  Messages:
  603
  Likes Received:
  298
  има полно
   
 3. Anthony Thompson

  Anthony Thompson Active Member

  Joined:
  Apr 29, 2020
  Messages:
  210
  Likes Received:
  143
  Eden star igrac kazi aj momentalno
   
 4. accardo

  accardo Well-Known Member

  Joined:
  Jan 15, 2019
  Messages:
  603
  Likes Received:
  298
  kiksata
   
  Eduardo Velasquez likes this.
 5. Anthony Thompson

  Anthony Thompson Active Member

  Joined:
  Apr 29, 2020
  Messages:
  210
  Likes Received:
  143
  Na prsti se brojat deka vikas ima polno
   
 6. accardo

  accardo Well-Known Member

  Joined:
  Jan 15, 2019
  Messages:
  603
  Likes Received:
  298
  има ги по форумов, а иг послабо
   
 7. Ferger :}

  Ferger :} Member

  Joined:
  Nov 17, 2020
  Messages:
  38
  Likes Received:
  11
  Ne stavale na samp gluposti sve i svasta pred da kupat kola ig dali vredi ili ne zatoa se vakvi propadnati segasnite igraci
   
 8. Isaac_Ross

  Isaac_Ross Hello
  Leader Manager

  Joined:
  Apr 22, 2018
  Messages:
  1,498
  Likes Received:
  255
  Ја ме.
   
 9. Дариус Хофман

  Joined:
  Apr 23, 2018
  Messages:
  439
  Likes Received:
  120
 10. jeremiah

  jeremiah da ne se falam ama ex. LSPD , TAXI lider

  Joined:
  Apr 23, 2018
  Messages:
  192
  Likes Received:
  7
  KAJ SI BE JAMES HARDEN TUKA E GSW FANOT DRUGAR TI MALCE NI PROPADNA TIMOT AMA JA SUM JEREMIAH MITCHELL AKA DARE OD VELES
   
 11. Latrelle Avery

  Latrelle Avery New Member

  Joined:
  Apr 7, 2021
  Messages:
  8
  Likes Received:
  10
 12. Raj4ino

  Raj4ino Member

  Joined:
  Jan 2, 2021
  Messages:
  87
  Likes Received:
  52
  Ima kur 2 3 anthony thompson isaac ross carl woozie i jacob richardson tie se drugi nema
   
  Jacob Richardson and accardo like this.
 13. Ivo Andonov

  Ivo Andonov Well-Known Member

  Joined:
  Apr 23, 2018
  Messages:
  1,841
  Likes Received:
  373
  so jas na pato li sum najden ? :D
   
 14. Gustavo Ledezma

  Gustavo Ledezma Another one

  Joined:
  Sep 5, 2018
  Messages:
  72
  Likes Received:
  59
  Не се глупирај дечко има повеќе од старите
  Шлог,дариус хофман,слобо,russel chalmers и calvin uchicha(сеа и се сменети никовите)
   
  Olanrewaju Durodola and accardo like this.
 15. Double-E

  Double-E Member

  Joined:
  Apr 9, 2021
  Messages:
  9
  Likes Received:
  70
  Има многу.
  Јас сум од 2011/2 некаде до 2014та, активно играв 2016-7 и малце на почеток на 2020 можда не сум сиг.
  2013 со 630 улични банди
  2014 мислам = John Cena јакуза лидер.
  2014 мислам = Dimitar Wigsley балас лидер ако не се лажам коа складот беше врз тие гаражите голем објект
  2014 мислам = Del Potro арм лидер.
  2015 мислам = Dragan Petrovik такси рпавме.

  Кажете некои интересни случки ако памтите од порано да се потсетиме, пуста носталгија:D
   
 16. Lincoln Hawk

  Lincoln Hawk Active Member

  Joined:
  Apr 22, 2018
  Messages:
  510
  Likes Received:
  51
  хахах од 2010 при крајот или 2011 на почетоко почнав едно другарче од школо ми ја кажа играта и тоа..
  погоре коментарот... собираш од кај жито 2-3м и самп глупости све и свашта купувам Фортуне ама фулл да е :D :D
  Ник Баш за ѓурѓовден 2014 500 слота фулл седе народна сите 500 играчи околу него играт оро :D
  мрземе да ставам слики имам мн хахах
   
 17. Joseph Barbera

  Joseph Barbera Active Member

  Joined:
  Apr 22, 2018
  Messages:
  854
  Likes Received:
  113
  Kako si Viksa? Zaedno RPavme ballas & GSF, Andrej e. Ako ti treba nesto baraj me.
   
 18. felan.s

  felan.s Active Member

  Joined:
  Mar 16, 2020
  Messages:
  75
  Likes Received:
  156
  Сум од март 2011, harley thorpe.
   
 19. attaviano.inziratto

  attaviano.inziratto Active Member

  Joined:
  Apr 25, 2018
  Messages:
  110
  Likes Received:
  52
  има како нема
   
 20. Delmar Collins

  Delmar Collins Well-Known Member

  Joined:
  May 19, 2018
  Messages:
  729
  Likes Received:
  540
  има, позз од Thiago Izqiuerdo
   
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook