1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Damjan Dimitrovski измамен од Taumi Takashashi

Discussion in 'Измамени играчи' started by Dimitrovski, Mar 3, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Dimitrovski

Dimitrovski Member

Ваше Ime_Prezime: Damjan Dimitrovski
    Негово Ime_Prezime: Takumi Takahashi
    За каков имот се работи (куќа, авто и сл.): илегали
    Објаснување: http://dw-game.info/forum/index.php?threads/tino_corleone-izmamen-od-takumi_takahashi.69147/ еве уше една тема бралето ти нуди прво семе и пред да пишеш прифакјам ти нуди материјали и така те заебнува почете да казнувате со багови праи измами преку обаквово више со преваранти
    Докази (слика/видео): https://imgur.com/a/295yGKa - сликав и погоре чет како се договораме ако е потребно, значи не е враќан чат туку е слика како се договараме. Има на сликите што треба да ми продаде а што ми продал. Нема да се купуваат бише илегали вака ако се праат превари средете си
    ја една слика од оглас како се прават пари лом напраил кизнае колку сјебал https://imgur.com/a/bh2IwMt
    Датум кога се случила измамата: ftori mard

ID од имотот (/dl доколку е возило):

#1 Dimitrovski, Mar 3, 2021
    Last edited: Mar 3, 2021
  2. Takumi Takahashi

Takumi Takahashi New Member

Друже ако сте другари и планирате да местите за некаква измама молим ти се немој.Вие ке го кркате + 15 секунди треба за нова понуда а и + ima komanda (Prifakjam) ставено и не е за дзабе не местете за дзабе преку кур ми е од овакви. + Илегали не се казнува и не мора да местис за се.

3. Dimitrovski

Dimitrovski Member

јас да ти платам лечење ке се договориме ли некако или небива а брале ?

4. Dimitrovski

Dimitrovski Member

да се нафати малце супорт нема да писнеш вака и тие бралињата што продаваат жетони ама ај

5. Takumi Takahashi

Другар Семките ти се дадени има опција (Prifakjam) Плус илегал е ова што местите за дзабе со другарти? јас незнам стварно.Ако стварно некој те измамил ке те измамеле еднаш а не цел форум да го полниш со листи и да замараш за илегали имас понуда прифакјам и НЕ а ти што си одбрал тоа се десило нема потреба од спам.

6. Dimitrovski

Dimitrovski Member

дај бе да не се нервирам зашто правиш измами не ми е јасно. јас и 2ца играчи ли сакаме да те местиме нормален ли си неам друга работа, иначе додека не прифатам или одбијам можеш да ми нудиш што сакаш и колку сакаш, скриптата за чекање 15 секунди работи одпосле кога ќе прифатиш / одбиеш поздрав

7. Takumi Takahashi

Скриптата за Прифаќјам Одбивам ко првин работи секогаш посебно од кога ке понудиш , а ај објасни ми зошто само ти спамаш по суппортов измамени играчи и тој другарти?, зошто други не спамаат него само ти , дечко дџабе местење ама сепак надлежен ке си врати плус илегали не одговараат админи но не е важно тоа , надлежен ке разлиста , поздрав
    ПС Не спамај зити се .

8. Dimitrovski

Dimitrovski Member

па дека не враќаат знаеш кај да удараш не си ти глуп хехе
    илегали не враќаат ако ме измамиш со рп и избегаш. Со баг да измамиш друго е батице

9. Takumi Takahashi

Другарче нема потреба од спам ПС Нема никаков Баг,има опција прифаќам ти си прочитал си прифатил и сеа мене ме замараш форум ме ставаш за измама , епа првин научи се да читаш малце па ке правиме муабет . А доколку имаш проблем некаков пиши ПМ , остај на админи да разгледаат и не спамај.

10. Dimitrovski

Dimitrovski Member

не е така. знаеш што праиш немој да се праиш на 3ипол. 350$ од семка што е смешна цена. 3ца си сјебал до сеа. Нудиш прво по договор и пред да прифатам оп преврантот ми нудел нешто трето. не е убаво така брале не се праи пари со измама пак ке кажам нз уште што се лупаш и се нафаќаш да пишуваш пошо коа праиш измама и коа си преварантска душа треба да очекуваш форум да те плесне некој

11. Takumi Takahashi

Да другар смешна цена кога знаат 10 души да продаваат по 450,500 јас знам уште поевтино за да ги шитнам кога не ми требаат, очекувам да ме плесне форум да некој другари кој немаат појма и не гледаат изгледа дека е илегал + има (Prifakjam) Нема потреба од спам остај на надлежен да провери тема

12. Dimitrovski

Dimitrovski Member

хахахха епа сеа семки или материјали продаваш ?

13. Vito Corleone

Server Support

За измами со илегали не одговараме сепак ке биде опоменат

Со почит , DW Администрација

Thread Status:
Not open for further replies.
  • За нас

Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
  • Следете нè на Facebook