1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Damjan Dimitrovski измамен од Taumi Takashashi

Discussion in 'Измамени играчи' started by Dimitrovski, Mar 3, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Dimitrovski

  Dimitrovski Member

  Joined:
  Apr 13, 2020
  Messages:
  55
  Likes Received:
  0
  Ваше Ime_Prezime: Damjan Dimitrovski
  Негово Ime_Prezime: Takumi Takahashi
  За каков имот се работи (куќа, авто и сл.): илегали
  Објаснување: http://dw-game.info/forum/index.php?threads/tino_corleone-izmamen-od-takumi_takahashi.69147/ еве уше една тема бралето ти нуди прво семе и пред да пишеш прифакјам ти нуди материјали и така те заебнува почете да казнувате со багови праи измами преку обаквово више со преваранти
  Докази (слика/видео): https://imgur.com/a/295yGKa - сликав и погоре чет како се договораме ако е потребно, значи не е враќан чат туку е слика како се договараме. Има на сликите што треба да ми продаде а што ми продал. Нема да се купуваат бише илегали вака ако се праат превари средете си
  ја една слика од оглас како се прават пари лом напраил кизнае колку сјебал https://imgur.com/a/bh2IwMt
  Датум кога се случила измамата: ftori mard

  ID од имотот (/dl доколку е возило):
   
  #1 Dimitrovski, Mar 3, 2021
  Last edited: Mar 3, 2021
 2. Takumi Takahashi

  Takumi Takahashi New Member

  Joined:
  Jan 21, 2021
  Messages:
  11
  Likes Received:
  0
  Друже ако сте другари и планирате да местите за некаква измама молим ти се немој.Вие ке го кркате + 15 секунди треба за нова понуда а и + ima komanda (Prifakjam) ставено и не е за дзабе не местете за дзабе преку кур ми е од овакви. + Илегали не се казнува и не мора да местис за се.
   
 3. Dimitrovski

  Dimitrovski Member

  Joined:
  Apr 13, 2020
  Messages:
  55
  Likes Received:
  0
  јас да ти платам лечење ке се договориме ли некако или небива а брале ?
   
 4. Dimitrovski

  Dimitrovski Member

  Joined:
  Apr 13, 2020
  Messages:
  55
  Likes Received:
  0
  да се нафати малце супорт нема да писнеш вака и тие бралињата што продаваат жетони ама ај
   
 5. Takumi Takahashi

  Takumi Takahashi New Member

  Joined:
  Jan 21, 2021
  Messages:
  11
  Likes Received:
  0
  Другар Семките ти се дадени има опција (Prifakjam) Плус илегал е ова што местите за дзабе со другарти? јас незнам стварно.Ако стварно некој те измамил ке те измамеле еднаш а не цел форум да го полниш со листи и да замараш за илегали имас понуда прифакјам и НЕ а ти што си одбрал тоа се десило нема потреба од спам.
   
 6. Dimitrovski

  Dimitrovski Member

  Joined:
  Apr 13, 2020
  Messages:
  55
  Likes Received:
  0
  дај бе да не се нервирам зашто правиш измами не ми е јасно. јас и 2ца играчи ли сакаме да те местиме нормален ли си неам друга работа, иначе додека не прифатам или одбијам можеш да ми нудиш што сакаш и колку сакаш, скриптата за чекање 15 секунди работи одпосле кога ќе прифатиш / одбиеш поздрав
   
 7. Takumi Takahashi

  Takumi Takahashi New Member

  Joined:
  Jan 21, 2021
  Messages:
  11
  Likes Received:
  0
  Скриптата за Прифаќјам Одбивам ко првин работи секогаш посебно од кога ке понудиш , а ај објасни ми зошто само ти спамаш по суппортов измамени играчи и тој другарти?, зошто други не спамаат него само ти , дечко дџабе местење ама сепак надлежен ке си врати плус илегали не одговараат админи но не е важно тоа , надлежен ке разлиста , поздрав
  ПС Не спамај зити се .
   
 8. Dimitrovski

  Dimitrovski Member

  Joined:
  Apr 13, 2020
  Messages:
  55
  Likes Received:
  0
  па дека не враќаат знаеш кај да удараш не си ти глуп хехе
  илегали не враќаат ако ме измамиш со рп и избегаш. Со баг да измамиш друго е батице
   
 9. Takumi Takahashi

  Takumi Takahashi New Member

  Joined:
  Jan 21, 2021
  Messages:
  11
  Likes Received:
  0
  Другарче нема потреба од спам ПС Нема никаков Баг,има опција прифаќам ти си прочитал си прифатил и сеа мене ме замараш форум ме ставаш за измама , епа првин научи се да читаш малце па ке правиме муабет . А доколку имаш проблем некаков пиши ПМ , остај на админи да разгледаат и не спамај.
   
 10. Dimitrovski

  Dimitrovski Member

  Joined:
  Apr 13, 2020
  Messages:
  55
  Likes Received:
  0
  не е така. знаеш што праиш немој да се праиш на 3ипол. 350$ од семка што е смешна цена. 3ца си сјебал до сеа. Нудиш прво по договор и пред да прифатам оп преврантот ми нудел нешто трето. не е убаво така брале не се праи пари со измама пак ке кажам нз уште што се лупаш и се нафаќаш да пишуваш пошо коа праиш измама и коа си преварантска душа треба да очекуваш форум да те плесне некој
   
 11. Takumi Takahashi

  Takumi Takahashi New Member

  Joined:
  Jan 21, 2021
  Messages:
  11
  Likes Received:
  0
  Да другар смешна цена кога знаат 10 души да продаваат по 450,500 јас знам уште поевтино за да ги шитнам кога не ми требаат, очекувам да ме плесне форум да некој другари кој немаат појма и не гледаат изгледа дека е илегал + има (Prifakjam) Нема потреба од спам остај на надлежен да провери тема
   
 12. Dimitrovski

  Dimitrovski Member

  Joined:
  Apr 13, 2020
  Messages:
  55
  Likes Received:
  0
  хахахха епа сеа семки или материјали продаваш ?
   
 13. Vito Corleone

  Server Support

  Joined:
  Aug 13, 2018
  Messages:
  542
  Likes Received:
  133
  За измами со илегали не одговараме сепак ке биде опоменат

  Со почит , DW Администрација
   
Thread Status:
Not open for further replies.
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook