1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Guest, доколку имаш забелешка во врска со новата тема на форум, коментирај овде.
  Dismiss Notice

Recent Activity

Activity stream for all registered members at DreamWorld Gaming.

 1. jamesristov replied to the thread Форум Tony_Slash selnat pd oglanik.

  neli dokazi sto se nadvor od igra ne vazat za dokazi ?

  Jul 15, 2020 at 8:08 PM
 2. $A̳r̳m̳s̳t̳r̳o̳n̳g̳$ posted a new thread.

  [Неправилно затворен] Louis_Armstrong

  Ваш nickname: Louis Armstrong Од кој админ сте затворени: Tepleraton Rastavez Причина: DM+Non RP Зошто мислете дека треба да бидете...

  Forum: Неправилно казнети

  Jul 15, 2020 at 8:04 PM
 3. Филип Турбо replied to the thread Сервер Буг со панцир.

  Eve tema od maj tamu ne znam koga iam prijaveno http://dw-game.info/forum/index.php?threads/priavuvam-bug-so-pancir.33734/ nema smisla...

  Jul 15, 2020 at 7:56 PM
 4. JohnShannon replied to the thread [SPAM] Mario_Pesovski.

  Казнет https://imgur.com/a/RPWBvQH

  Jul 15, 2020 at 7:56 PM
 5. перица replied to the thread acc.

  nejkam da mislish deka imam nekoi cleo scripts, hacks itd. Chisto onaka vcera mi prdna aj da vidam neshto da se vratam na rp. Gary...

  Jul 15, 2020 at 7:55 PM
 6. Sean Crawford posted a new thread.

  Dellor Queen опоменат од администратор Sean Crawford

  Име и презиме на опоменат: Dellor Queen Опоменат од: Sean Crawford Доказ (Задолжително): https://imgur.com/a/XZi5byb Причина: ДМ ( масакар )

  Forum: Опоменати играчи

  Jul 15, 2020 at 7:54 PM
 7. Sean Crawford posted a new thread.

  Dellor Queen казнет од администратор Sean Crawford

  Име и презиме на администратор: Sean Crawford Име и презиме на казнет: Dellor Queen Причина: ДМ ( масакар ) Доказ:...

  Forum: Играчи казнети од администратор

  Jul 15, 2020 at 7:53 PM
 8. Sean Crawford posted a new thread.

  Alme Trance казнет од администратор Sean Crawford

  Име и презиме на администратор: Sean Crawford Име и презиме на казнет: Alme Trance Причина: ДМ Доказ: https://imgur.com/a/TXtBNnT

  Forum: Играчи казнети од администратор

  Jul 15, 2020 at 7:50 PM
 9. Matthew Thompson replied to the thread [non rp]Joaquin_Phoneix.

  Видеото ти трае 12 секунди и има само тазер како ти ударат. Шо има тука нон рп? Друго, бараше од админ да те извади од ДХ поради краш,...

  Jul 15, 2020 at 7:45 PM
 10. Филип Турбо replied to the thread csgo skinovi.

  ako sakas ak47 bloodsport 45$ u market samo za rl od skopje

  Jul 15, 2020 at 7:41 PM
 11. vercetti liked russell.chalmers's post in the thread англискио.

  more vrija profesori na serverov

  Jul 15, 2020 at 7:33 PM
 12. russell.chalmers replied to the thread англискио.

  more vrija profesori na serverov

  Jul 15, 2020 at 7:33 PM
 13. vercetti liked Matthew Thompson's post in the thread [RK, NON-RP]-Joaquin_Phoenix.

  Лидерот ти даде целосен одговор, со докази и објаснување и мислам дека нема потреба да се обидуваш да наместиш некој кога не си во право.

  Jul 15, 2020 at 7:24 PM
 14. Johny Bonucci liked Matthew Thompson's post in the thread [RK, NON-RP]-Joaquin_Phoenix.

  Лидерот ти даде целосен одговор, со докази и објаснување и мислам дека нема потреба да се обидуваш да наместиш некој кога не си во право.

  Jul 15, 2020 at 7:23 PM
 15. [DW] Thomas Caldarezzo posted a new thread.

  [Барање за унбан] Thomas_Caldarezzo

  Nick на сервер: Thomas_Caldarezzo Левел: 74 msm Слика дека сте банирани (задолжително): https://imgur.com/a/9vTAtvI Од кој админ сте...

  Forum: Барање за унбан

  Jul 15, 2020 at 7:20 PM
Loading...
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 9 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!