1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Кршење правила на сервер

Доколку некој прекршува правила на сервер и имате докази против него пријавете го тука.

 1. Кршење правила

  Пријави играч кој прекршува правило на сервер.
  9,674
  24,616
  RSS
 2. Пцовки и навреди

  Пријави играч кој ве опцул или навредил на сервер.
  3,277
  7,304
  RSS
Sort By:
Title
Replies Views
Last Message ↓
 1. Kevin Winston
  Replies:
  1
  Views:
  9
 2. Jayden Martinez
  Replies:
  1
  Views:
  9
 3. freddiejohnson'
  Replies:
  1
  Views:
  8
 4. Seke
  Replies:
  1
  Views:
  8
 5. Esad Plavi
  Replies:
  1
  Views:
  12
 6. Anis.O
  Replies:
  4
  Views:
  34
 7. Krste
  Replies:
  1
  Views:
  21
 8. Daniel_JJacksoon
  Replies:
  1
  Views:
  11
 9. Jayden Martinez
  Replies:
  1
  Views:
  22
 10. Jayden Martinez
  Replies:
  1
  Views:
  16
 11. Sakura Haruno
  Replies:
  1
  Views:
  31
 12. freddiejohnson'
  Replies:
  1
  Views:
  31
 13. Xander Corvus
  Replies:
  1
  Views:
  25
 14. dimitrijnaumovski
  Replies:
  1
  Views:
  15
 15. dimitrijnaumovski
  Replies:
  2
  Views:
  17
 16. Marcc
  Replies:
  2
  Views:
  66
 17. Sergey Nakayama.
  Replies:
  1
  Views:
  22
 18. ΠΡΟMHΘEΥΣ ΔEΣMΩTHΣ.
  Replies:
  1
  Views:
  25
 19. ΠΡΟMHΘEΥΣ ΔEΣMΩTHΣ.
  Replies:
  1
  Views:
  27
 20. Anis.O
  Replies:
  1
  Views:
  18

Thread Display Options

Loading...
 • За нас

  Прв македонски СА-МП сервер, креиран во 2009 година. Веќе 10 години успешно ја држиме лидерската позиција во Македонија. Нудиме одлична забава и незаборавни моменти. Станете и вие дел од големата DreamWorld заедница!
 • Следете нè на Facebook