Најнови пораки

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
RolePlay дискусија / Одг: Небалансирано Roleplay !!!! (ВАЖНО)
« Последна порака Thomas Barnett на денес во 09:59:05 am »
Ако имате желба да рпате FD, тогаш немора да имате никакво OOC знаење. Веќе има членови кои имаат ооц знаење и има ИЦ протоколи за да научите.
2
Недвижен имот / Одг: [Продавам]Огласник,Фастфуд
« Последна порака Thomas Barnett на денес во 09:54:32 am »
(( Тема од пред глобал ))
3
Недвижен имот / Одг: [Продавам] - ВИЛА
« Последна порака Thomas Barnett на денес во 09:54:13 am »
(( Тема од пред глобал ))
4
Yakuza / Одг: Yakuza - Аппликација за членови
« Последна порака Claudio Bonnuci на денес во 09:53:11 am »Доколку сакате да станете дел од YAKUZA потполнете го следното:


Име и презиме:Claudio Bonnuci
Кратка биографија:Claudio Bonnuci има 25години живее во населбата ричман тој доага од Los Santos тој се занимава со оружја и дрога и други работи.,
Телефон:070-289-780
Левел(/stats): https://imgur.com/a/h5LJOw8
Дали имате познавање од симулирање на YAKUZA член:Да


Пораката мора да биде ЦИТИРАНА.
5
Поддршка (Support) / Одг: Пријавувам нереални цени
« Последна порака Edgar Hogar :] на денес во 09:47:36 am »
Toa so limitot so e staven ogranicena cena kako so si go kupil ne e realno.jas mozebi ke ja tuniram kolata mos ke ja pojacam i ako sum ja kupil 300k da ja prodam za 290k?,toa mora da se smene i da se trgne.neka si se kacat pak cenite oti da ne.nekoj mozebi si ja ceni kolata povise .
Problemo e koga ke dojde igrac mu treba kola za rp ti ke dignes 10x cenata na kolata i pa global ke treba ti ke imas pari on ke nema zatoa bese ovaj global
6
RolePlay дискусија / MD / K7
« Последна порака Andre Mitchell. на денес во 09:46:28 am »
Планирам да рпам посебно од другите што рпаат во пд,фби,генг,мафија. Ке рпам можеби во md или k7 но се двоумам каде да одам, добри се организациите, само што во md знам неколку работи, не знам баш да ставам инекција и слично Знам да извадам куршум, да перам желудник и слично нешто. За k7 знам и слично. Само сакам да ми предложете повеќе никови за околу md/k7 оти јас најдов но се двоумам и неможам да се одлучам. Можеби некој од вашите ке ми се допаѓа, фала.
7
Поддршка (Support) / Одг: Пријавувам нереални цени
« Последна порака Edgar Hogar :] на денес во 09:45:40 am »
Тунирањето треба да се стави како на singleplayer во гаражите и така туне на колата нрма да вреди ништо оти таму цените се по од 1к до 10к.
Друго од овие некој што вика не било реално со заработка од 500 долари да купиш кола од 5м, епа брат ти рл кола кога ќе купуваш да не ти даваат плата одма на работа истиот ден ти кола купуваш само од таа плата, значи збираш пари извесен период па купуваш..
Супер си е со лимитот ќе се одржува економијата, ќе се рпа појќе и нема да се игра за купи/продај и да се натпреварува кој има појќе пари.

p.s Ако смета коментар ќе избришам.
Druze mozda treba ama mentalitetot na igracite kako so gledas e da napravat pogolem kjar od kolata pari da vadat ke zemat kanta kola ke ja tunirat nitro i slicno ke nema kola za rp
8
RolePlay дискусија / Одг: Nicknames
« Последна порака kinqin на денес во 09:33:19 am »
Зависи во каква илегална организација сакаш да се приклучиш, дали е јапонска, италијанска и од тоа ти зависи името што ќе го користи твојот карактер во играта. Ако е италијанска мафија ќе треба името да ти биде соодветно за во таа илегална организација - http://www.rp-nicks.aa-roleplay.ru/ Повели линк за Nick_Name генератор и размисли што сакаш да симулираш. Поздрав. :)
9
Скрипти и мапи / Одг: [МАПА] - Пат до Фарма
« Последна порака Fiddy на денес во 09:22:20 am »
Глупости..
Кој како ја сватил roleplay играта.
За тебе се глупости за некого интересно му е да си врти по тој пат.
Само повеќе објекти да зафаќаат место во павно..
За 30+ објекти не е ништо страшно.
10
RolePlay дискусија / Одг: Небалансирано Roleplay !!!! (ВАЖНО)
« Последна порака Bloper_Waterstb на денес во 08:47:30 am »
Дечко не збори за нешто што не знаеш Такси моментално е една од најразвиените орг.
Страници: [1] 2 3 ... 10