Јануари 29, 2020, 07:36:58 am
Известувања и проблеми со сервер/форум
Нема нови пораки Известувања

Тука ќе ве известуваме за сите новости околу серверот и форумот.

81
пораки
16
Теми

Последна порака n͓̽o͓̽e͓̽l͓̽l͓̽e͓̽ s͓̽t͓̽r͓̽o͓̽k͓̽e͓̽r͓̽.
во Одг: Пријави за Модерато...
на Јануари 17, 2020, 03:06:44 am

Подфоруми: Development Blog, Архива
Нема нови пораки Support

Секој проблем што го имате на сервер или форум пријавете го тука.

20622
пораки
7997
Теми

Последна порака n͓̽o͓̽e͓̽l͓̽l͓̽e͓̽ s͓̽t͓̽r͓̽o͓̽k͓̽e͓̽r͓̽.
во Одг: [Лидер Модератор/Ли...
на денес во 02:08:06 am

Подфоруми: Измамени играчи
Нема нови пораки Сервер Дискусии

Овде ќе можете да дискутирате околу сите поважни расправии во врска со серверот.

427
пораки
9
Теми

Последна порака Luciano Santoreli
во Одг: Автомобили
на Јули 26, 2019, 09:04:44 am

DreamWorld RolePlay
Нема нови пораки RolePlay Gaming (RPG)

Сите roleplay активности, новости и дискусии ќе се наоѓаат во овој форум.

Модератор: Carlos Ranieri™

0
пораки
0
Теми

Последна порака josiferbonanno
во Одг: FLORENCIA 13
на денес во 05:41:14 am

Подфоруми: Новости, RolePlay Дискусија, RolеPlay Правила, Евенти
DreamWorld Gaming
Нема нови пораки Помош

Доколку ви е потребна било каква помош може да побарате тука.

1665
пораки
418
Теми

Последна порака [DW] Thomas Caldarezzo
во Одг: [ SAMP ] F8
на денес во 01:20:42 am

Подфоруми: Туторијали за Скрипти
Нема нови пораки Идеи и предлози

Доколку имате некоја идеја или предлог во врска со сервер или форум потставете ја овде.

0
пораки
0
Теми

Последна порака Wesley Arco ツ
во ДХ
на Јануари 28, 2020, 11:03:56 pm

Подфоруми: Сервер, Форум
Нема нови пораки Галерија

Тука може да ставате слики и видеа направени во игра.

Модератор: Joel Bergman

17800
пораки
1294
Теми

Последна порака Joel Bergman
во Одг: Лиса Продукшан ⚡
на Јануари 27, 2020, 11:02:32 pm

Нема нови пораки Купувам/Продавам

Место за бесплатни огласи доколку сакате да купите или продадете нешто на сервер.

Модератор: Joseph Barbera

1531
пораки
308
Теми

Последна порака johndeph
во Одг: [Продавам] - Имот
на Јануари 28, 2020, 09:36:50 pm

Нема нови пораки DreamWorld™

Тука ќе можете да најдете повеќе за DreamWorld тимот и исто така да се пожалите од некој админ.

1
пораки
1
Теми

Последна порака 420routine
во Одг: Mc Bonez
на Јануари 28, 2020, 06:46:18 pm

Подфоруми: Поплаки на админи, Поплаки на гамемастери, Поплаки на лидери , Поплака на приватни лидери
Кршење правила
Нема нови пораки Опоменати играчи

Играчите кои ќе бидат опоменати.

639
пораки
636
Теми

Последна порака † Tᴇᴘʟᴇʀᴀᴛᴏɴ Rᴀsᴛᴀᴠᴇᴢ †
во Sean Watson опоменат од ...
на Јануари 28, 2020, 12:59:45 am

Нема нови пораки Кршење правила

Доколку некој прекршува правила на сервер и имате докази против него пријавете го тука.

3
пораки
3
Теми

Последна порака Hatchkler
во Dm Jan Diaz
на денес во 06:58:33 am

Подфоруми: Кршење правила, Навреди и пцовки, Неправилно затворени, Играчи казнети Ingame од Админ, Барања за голема казна и бан на играчи
Нема нови пораки Банирани играчи

Тука може да ги најдете сите банирани играчи на серверот.

845
пораки
808
Теми

Последна порака † Tᴇᴘʟᴇʀᴀᴛᴏɴ Rᴀsᴛᴀᴠᴇᴢ †
во Don Usko баниран од адми...
на Јануари 28, 2020, 10:49:18 pm

Подфоруми: Барање унбан
Факции на сервер
Нема нови пораки Организации/Агенции/Мафии/Банди

3
пораки
3
Теми

Последна порака n͓̽o͓̽e͓̽l͓̽l͓̽e͓̽ s͓̽t͓̽r͓̽o͓̽k͓̽e͓̽r͓̽.
во Главни услови за апликац...
на денес во 02:36:32 am

Подфоруми: Организации, Агенции, Мафии, Банди
Нема нови пораки Приватни организации

1
пораки
1
Теми

Последна порака MarrcoHernandez.
во Како до Инвите
на Декември 15, 2019, 06:23:01 pm

Подфоруми: Atlantis, Slovenska Bratva, Alkatraz Crime Family, The Strongest Security, Peterson Family, Sicillian Mafia, Grobar's Mafia, District B-13, The Italian Mafia, Cardona Family, 12 O'clock Crew
DreamWorld Cafe
Нема нови пораки Општи дискусии

Вистинското место за забава кога ви е досадно.

0
пораки
0
Теми

Последна порака sherman :]
во predlozete Nekoj VPN so ...
на денес во 04:15:01 am

Подфоруми: Спорт, Музика, Филмови и серии, Multimedia & Download, Чат
Нема нови пораки Grand Theft Auto: San Andreas

0
пораки
0
Теми

Последна порака DorneliusAlfredKennecton
во (Baram)Baram dobar antic...
на Јануари 27, 2020, 08:33:57 pm

Подфоруми: GTА SA Модови, GTA SA Скрипти и мапи
Нема нови пораки Дизајн и уметност

Тука ќе најдете се во врска со уметноста.

1
пораки
1
Теми

Последна порака Galenki
во arno selco resume
на Јануари 26, 2020, 07:05:21 pm

Подфоруми: Туторијали за Дизајн, Дизајнерски резултати, Дискусија и прашања, Дизајнерски елементи
  • Нема нови пораки
  • Форум за пренасочување

DreamWorld Gaming - инфо центар

Најнови пораки Најнови пораки

Одг: Alejandra_Chavez shlog x krbale. (La Cosa Nostra)
денес во 07:22:59 am
Dm Jan Diaz Hatchkler (Кршење правила)
денес во 06:58:33 am
Одг: FLORENCIA 13 josiferbonanno (Новости)
денес во 05:41:14 am
/oglas ??? Georgi_Armani (RolePlay Дискусија)
денес во 05:34:56 am
Red Horses - IC оружје Gabriel Virerra (Моторџии Red Dragons (MRD))
денес во 05:31:50 am

Статистика на форумот Статистика на форумот

232615 Пораки во 42488 Теми 7677 Членови. Последен член: Steve Jobs
Последна порака: "Dm Jan Diaz" ( денес во 06:58:33 am )
Погледајте ги најновите 100 пораки на форумот.
[повеќе статистика]

Присутни корисници Присутни корисници

75 гости, 4 членови

Активни членови во изминатите 15 минути:
sherman :], DON JAKIMOV, Rowwer_Lewis, shlog x krbale.

Најмногу присутни корисници денес: 126. Најмногу присутни корисници: 323 (Март 27, 2019, 10:58:21 pm)