DREAMWORLD ПРАВИЛА И ПРОБЛЕМИ СО ФОРУМ/СЕРВЕР

Нема нови пораки Известувања

Тука ќе ве известуваме за сите новости околу серверот и форумот.

3528
пораки
48
Теми

Последна порака Kris Wu
во Одг: Update v10.0
на септември 19, 2018, 11:01:02 pm

Подфоруми: Facebook, Discord, Instagram
Нема нови пораки Поддршка (Support)

Секој проблем што го имате на сервер или форум пријавете го тука.

7594
пораки
3012
Теми

Последна порака Eldis Azizoski Kralo
во Reagiraj Jovan Migo Hakn...
на септември 19, 2018, 11:56:19 pm

Подфоруми: Измамени играчи, Заборавена лозинка, Модераторски услуги
Нема нови пораки DreamWorld Правила

Сите правила за форум и сервер може да ги најдете тука.

0
пораки
0
Теми

Последна порака Makedonce_
во Ограбување и ...
на јули 04, 2018, 08:32:27 pm

Подфоруми: RolePlay правила, Форум правила, Правила на игра
Нема нови пораки Туторијали за Скрипти

Тука може да ги пронајдете сите туторијали за скрипти кој ги имате на сервер

43
пораки
11
Теми

Последна порака Kris Wu
во Одг: [МЕБЕЛ SYST...
на септември 09, 2018, 06:23:36 pm

In Character

Нема нови пораки Законик на San Andreas

Во овој борд ке ги пронајдете сите усвоени закони.

13
пораки
13
Теми

Последна порака Leonardo Hellson
во Кривични дел...
на август 05, 2018, 01:59:48 pm

Нема нови пораки Government

Сајт на Владата. Сите јавни владини информации ќе бидат објавени овде.

Модератор: Frankie_Bennett

0
пораки
0
Теми
Нема нови пораки San Andreas Network

San Andreas Network е независно студио; се што правите, вклучуваќи артикли, TV shows, вработување, се најдува тука!

Модератори: Andrew Johnson, Berkay Gokce

7
пораки
6
Теми

Последна порака Kevin Sowell
во Одг: SAN - Емиси...
на септември 15, 2018, 10:12:54 am

Нема нови пораки IC Огласник

Доколку сакате нешто на сервер да продадете или сакате да купете, овде можете да го сторете тоа.

5
пораки
5
Теми

Последна порака williamsmith
во Апликации за ...
на септември 13, 2018, 02:38:38 pm

Подфоруми: Купувам, Продавам, Апликации за работа, Аукции

FACTION

Нема нови пораки Факции

Тука може да објавите ваш РП од официјални или неофицијални факции.

Модератори: Llewenylln_Nowak, fRiTZ乡

417
пораки
15
Теми

Последна порака Nathan Kai
во Одг: White Knights Mo...
на септември 19, 2018, 10:39:10 pm

Подфоруми: Архива

Out of Character

Нема нови пораки RolePlay (RP)

Овде може да пронајдете се што ве интересира во врска со RolePlay.

0
пораки
0
Теми

Последна порака Mattheus Finner'
во Одг: MRD - MC
на септември 19, 2018, 11:00:32 pm

Подфоруми: RolePlay дискусија, Развој на карактер, Новости, Водич
Нема нови пораки Помош

Доколку ви е потребна било каква помош може да побарате тука.

863
пораки
227
Теми

Последна порака Joel Bergman
во Одг: [Форум]Не...
на септември 19, 2018, 12:57:31 am

Нема нови пораки Галерија

Тука може да ставате слики и видеа направени во игра.

14142
пораки
829
Теми

Последна порака Kris Wu
во Одг: Down
на септември 19, 2018, 11:22:18 pm

Нема нови пораки Идеи и предлози

Доколку имате некоја идеја или предлог во врска со сервер или форум потставете ја овде.

0
пораки
0
Теми

Последна порака Kris Wu
во Одг: IC - наста...
на септември 19, 2018, 11:29:55 pm

Подфоруми: Сервер, Форум
Нема нови пораки DreamWorld™

Тука може да најдете повеќе за DW тимот исто така може да пофалите или да се пожалите од некого.

Модератор: Tery Wilson

2
пораки
2
Теми

Последна порака Nathan Kai
во Одг: Jarrett Livingst...
на септември 19, 2018, 10:03:06 pm

Подфоруми: Поплаки на админ, Поплаки на гејммастери, Пријави за гејммастер, Поплаки на тестери, Пријави за тестери

Кршење правила

Нема нови пораки Опоменати играчи

Играчите кои ќе бидат опоменати.

271
пораки
271
Теми

Последна порака Joel Bergman
во David_Stevens опоме...
на септември 15, 2018, 01:33:36 pm

Нема нови пораки Кршење правила

Доколку некој прекршува правила на сервер и имате докази против него пријавете го тука.

0
пораки
0
Теми

Последна порака Joel Bergman
во Одг: [Nepravilno zatv...
на септември 19, 2018, 10:31:43 pm

Подфоруми: Кршење правила, Навреди и пцовки, Неправилно затворени
Нема нови пораки Банирани играчи

Тука може да ги најдете сите банирани играчи на серверот.

183
пораки
177
Теми

Последна порака Joel Bergman
во Jack_Nicholson бани...
на септември 19, 2018, 11:34:15 pm

Подфоруми: Барање унбан

DreamWorld Факции

Нема нови пораки Факции на сервер

Илегалните & Легалните организации на серверот.

Модератори: Andrew Johnson, Llewenylln_Nowak, fRiTZ乡

0
пораки
0
Теми

Последна порака Andrew Johnson
во Политички па...
на август 20, 2018, 05:02:43 pm

Подфоруми: Организации, Мафии, Банди, Политички Партии
Нема нови пораки Faction Management

Правила, жалби, пријави за факции.

Модератори: Andrew Johnson, Llewenylln_Nowak, fRiTZ乡

0
пораки
0
Теми

Последна порака Sheriff.
во Одг: Turf Map
на септември 14, 2018, 07:54:51 pm

Подфоруми: Правила, Жалби, Пријави за факции

DREAMWORLD КАФЕ

Нема нови пораки Запознавање

Доколку сте нов член, овде можете да се претставите.

2093
пораки
168
Теми

Последна порака Kris Wu
во Одг: Rouhtin Soluntio...
на септември 19, 2018, 11:33:24 pm

Нема нови пораки Скрипти и мапи

Тука може да постирате скрипти од PAWNO и Map Editor.

1273
пораки
83
Теми

Последна порака Steven_Thompson
во Одг: [Мапа] По...
на септември 19, 2018, 08:47:54 pm

Нема нови пораки DreamWorld Кафе

Вистинското место за забава кога ви е досадно.

2
пораки
2
Теми

Последна порака 3418
во Одг: Музика Ч...
на септември 19, 2018, 11:47:28 pm

Подфоруми: Информатика, Спорт, Филмови и серии, Музика, Хумор, Автомобилизам и Возила
Нема нови пораки GTА Модови

Тука ке најдете се во врска со модови за GTA San Andreas.

1
пораки
1
Теми

Последна порака Ruthless
во Одг: [Prasanje]So roa...
на септември 19, 2018, 03:08:27 pm

Подфоруми: Туторијали за модови, Download на модови, Дискусија за модови, Showroom
Нема нови пораки Дизајн и уметност

Тука ќе најдете се во врска со уметноста.

1
пораки
1
Теми

Последна порака Kris Wu
во Одг: [Галериј...
на септември 19, 2018, 08:57:32 pm

Подфоруми: Туторијали за Дизајн, Дизајнерски резултати, Дискусија и прашања, Дизајнерски елементи

ПРОМО ТИМ

Нема нови пораки На чекање

0
пораки
0
Теми
Нема нови пораки Одбиени

0
пораки
0
Теми
  • Нови пораки
  • Нема нови пораки
  • Форум за пренасочување

Dreamworld Gaming - инфо центар

86840 Пораки во 12785 Теми 3282 Членови. Последен член: Lui_Thor
Последна порака: "Reagiraj Jovan Migo Hakn..." ( септември 19, 2018, 11:56:19 pm )
Погледајте ги најновите 100 пораки на форумот.
[повеќе статистика]

Присутни корисници

16 гости, 10 членови

Активни членови во изминатите 15 минути:
Yuichi., Krazy Zack, John Donnovan, HowardZ, williamsmith, Nathan Kai, Joel Bergman, Jake, Berkay Gokce, cokica

Најмногу присутни корисници денес: 37. Најмногу присутни корисници: 1214 (април 23, 2018, 09:31:23 pm)